להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        מה היתרון בכירורג וטרינרי מומחה?

אנחנו לא אוהבים לחשוב על זה, אך האמת היא שמרבית חיות המחמד שלנו ימצאו את עצמן בחדר הניתוח בשלב מסוים בחייהן. זה יכול להיות רק כדי לעבור עיקור או סירוס, או לצורך הסרת לקות עורית קטנה, אך קיים סיכוי גבוה שיום אחד תאלצו להתמודד עם ההחלטה של האם לשים את חברכם מתחת ללהב הסכין. באופן טבעי, תעלה השאלה האם הווטרינר הפרטי שלכם יכול לבצע את הניתוח, או האם עליכם לחפש שירותי וטרינר מומחה. המידע הבא יעזור לכם לענות על שאלה זו.

וטרינר מנתח מומחהכל הווטרינרים מבצעים ניתוחים כחלק מהעבודה היומיומית שלהם. במהלך ארבע שנותינו בבית הספר לווטרינריה אנו לומדים שיטות ניתוח בסיסיות. האתגר הוא שעלינו ללמוד גם דרמטולוגיה (רפואת עור), קרדיולוגיה (רפואת לב), רפואה פנימית, רדיולוגיה (הדמיה), הרדמה ועוד גם יחד. אנו לומדים תחומים אלה בכלבים, בחתולים, בסוסים, בפרות, בחזירים, בכבשים, בעיזים, בעופות, במכרסמים... נו, אתם מבינים את הרעיון. אין פשוט מספיק שעות ללמוד שיטות ניתוחיות מסובכות בזמן הפנוי. בשל כך, חלק מהווטרינרים רוכשים הכשרה ניתוחית מתקדמת לאחר סיום לימודיהם בבית הספר לווטרינריה. קיימות דרישות ספציפיות להתמחות הכוללות מסלול סטאז' של שנה לפחות והתמחות של שלוש שנים לאחר מכן. בנוסף, על וטרינרים שמעוניינים להיות מנתחים מומחים לבצע מחקר, לפרסם מאמרים בירחונים ספציפיים ולעבור בחינה קשה האורכת מספר ימים. אם המתמחה צולח את כל האתגרים האלו הוא הופך לכירורג וטרינרי מומחה אמריקאי או אירופי (כתלות במקום ההתמחות).

וטרינרים כירורגים מומחים מאפשרים לנו לתת את הטיפול הכירורגי הטוב ביותר. בעוד שהווטרינר הפרטי שלך מתמקד בבריאות היומיומית של החיה שלך, המנתח מוכשר באופן ספציפי לניתוחים מורכבים. ניתוחים אלו יכולים להיות ניתוחים אורטופדים מסובכים או ניתוחים להסרת גידולים באזורים קשים להגעה או בצורה שתאפשר שמירה על תפקוד איברים ועצבים חשובים.

ההחלטה להפנות את בעל החיים שלך אל וטרינר מנתח מומחה מבוצעת לאחר שיחה מעמיקה עם הווטרינר הקבוע שלך ולאחר החלטתו כי מדובר בניתוח הדורש מומחיות ספציפית. הווטרינר ישקול את היכרותו/ה עם הניתוח, את הצורך בציוד יעודי, את רמת הניטור הנדרשת במהלך ולאחר הניתוח, ואת הסיכונים בכללותם.
במקרים בהם הוטרינר מעריך כי מורכבות הניתוח הינה גבוהה, מרבית הסיכויים כי יעדיף להפנות את המקרה אל כירורג מומחה במטרה לאפשר את הרפואה הטובה ביותר האפשרית לבעל החיים שלך.

בבית החולים הווטרינרי בכפר הירוק עובדים מספר וטרינרים כירורגים מומחים בעלי עשרות שנות ניסיון. כולם בוגרי התמחות ועוסקים שנים רבות בתחום הכירורגיה והאורטופדיה. כל ניתוח מלווה בוטרינר נוסף המשמש כמרדים וכך מאפשר לכירורג להתמקד בניתוח עצמו כאשר המרדים מפקח על כלל המדדים החיוניים של בעל החיים.

מקור המאמר – ד"ר סטיבן ג. היימן, כירורג מומחה מטעם הקולג' האמריקאי.
http://drstevenjheyman.wordpress.com/2014/02/27/dont-have-surgery-on-your-pet-without-reading-this-first
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים