להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        גורה שבלעה צעצוע

בזמן שג'ולי כלבת בוקסר בת ארבע חודשים שיחקה עם זחל צעצוע ארוך מפלסטיק היא תפשה בפיה חלק גדול ממנו ואז, לעיניהם הנדהמות של הבעלים, פשוט בלעה חלק גדול ממנו.
הבעלים ההמומים הביאו אותה אל בית החולים הווטרינרי בכדי לראות כיצד ניתן להוציא את הצעצוע מקיבתה של הכלבה.
 
לאחר בחינת גודל הצעצוע לעומת גודל הכלבה היה ברור שהוא לא יצא "כדרך הטבע" וגם ניסיון לגרימת הקאה לא יהיה מוצלח (בשל גודל הצעצוע).
בשל כך הוחלט לבצע אנדוסקופיה (שבוצעה ע"י דר' ליאור אלטבט). כלבה בלעה צעצוע תחת הרדמה מלאה, הוכנס צינור עם סיב אופטי שבקצהו מצלמה, כאשר הצינור הגיע לקיבה ניתן היה לראות את הצעצוע כולו. בזהירות הוכנס כלי מיוחד דרך תעלת העבודה של האנדוסקופ (תעלה מיוחדת המאפשרת להכניס כלי עבודה לביופסיה או לתפיסת גופים זרים)  ובאמצעות "לאסו" מיניאטורי, נתפס הצעצוע. בזהירות, בכדי לא לפגוע בקיבה ובוושט, הצינור נמשך עם הצעצוע אל מחוץ לגוף (בתמונה ניתן לראות את הצעצוע - זחל המורכב ממספר חוליות). .
ג'ולי התאוששה במהירות, ככל הנראה בזכות גילה הצעיר, ושוחררה הביתה לאחר מספר שעות.
 
כעבור חודשיים, למרבה ההפתעה היא שוב הגיעה אל בית החולים הווטרינרי. מסתבר, כאשר הייתה בבית לבדה, הצליחה להיכנס לחדר השינה של הבעלים ושם זרעה הרס לא קטן. הבעלים למודי הניסיון, עברו בצורה יסודית על כל החפצים שבחדר השינה, מרבית החפצים נמצאו ואז התברר שהשעון המעורר שבור ורק סוללה אחת שלו נמצאה. לאחר חיפוש חוזר ומקיף בחדר, הסוללה החסרה לא נמצאה.
הוחלט לבצע צילום רנטגן ואז, כמובן, נמצאה הסוללה החסרה בקיבתה של הכלבה.כלבה בלעה בטריה

הפעם הוחלט, שמכיוון שמדובר בסוללה לא גדולה במיוחד, שננסה גרימת הקאה, במידה והסוללה לא תיצא או שתתקע בוושט תבוצע שוב אנדוסקופיה (מכיוון שסוללה יכולה להפריש חומרים רעילים ומסוכנים, אסור להשאירה בגוף ולחכות שתצא). הכלבה קיבלה זריקה הגורמת להקאה, ולמזלה, ולשמחת הבעלים, הסוללה יצאה ללא כל בעיה.
 
בליעת גופים זרים היא תופעה נפוצה בגורים צעירים ובגזעים מסויימים (לברדורים / גולדן רטריוור), במקרה והגוף הזר נתקע בקיבה נגרמות הקאות וחוסר אכילה. במקרים קשים, בהם יש פגיעה במעי או חסימה מוחלטת שלו, המצב יכול להוביל אפילו למוות.
ההמלצה לבעלי גורים ובעלי כלבים "מועדים לפורענות" להרחיק מהכלבים כל דבר אשר עשוי להיכנס לפיהם ולהיבלע (בדיוק כמו עם ילדים קטנים).
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים