להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        רופא שיניים לכלבים

הרעיון שקיים רופא שיניים מומחה לכלבים וחתולים מפתיע אנשים רבים. זאת מאחר ורבים לא מודעים לכך שהרפואה הוטרינרית התקדמה רבות בשנים האחרונות וכיום בכל תחומי הרפואה יש מומחים שונים. בבית החולים שלנו, בכפר הירוק, עובדים רופאים שביצעו התמחות בקרדיולוגיה (מחלות לב), נוירולוגיה (מחלות של מערכת העצבים כגון אפילפסיה או טיפול בפריצות דיסק) כירורגיה (ניתוחים) ועוד.

בבית החולים הוטרינרי עובד ד"ר יואב ברעם, וטרינר מומחה בכירורגית פה ולסת וטיפולי שיניים לבעלים חיים. ד"ר ברעם סיים את לימודי הוטרינריה לפני כעשרים שנה ולאחריהם עבד במרפאה פרטית מספר שנים. בשנת 2000 מכן החל במסלול ההתמחות בכירורגיה ולאחר מכן ביצע התמחות נוספת בכירורגית פה ולסת ורפואת שניים. כיום הוא המומחה היחיד בישראל לרפואת שיניים וכירורגיית פה ולסת בכלבים וחתולים.

רופא שיניים לכלביםלמה צריך רופא מומחה לביצוע טיפולי שיניים לכלבים וחתולים?
האמת הפשוטה היא שלא חייבים מומחה לביצוע ניקוי שיניים לכלבים וחתולים או לביצוע טיפולי שיניים פשוטים.
מאחר וטיפול שיניים ע"י וטרינר מומחה עולה יותר מאשר טיפול שיניים אצל הוטרינר הפרטי (כפי שרופא שיניים בעל התמחות ספציפית גובה יותר על עבודתו) בד"כ מרבית הטיפולים הבסיסיים מבוצעים במרפאות הפרטיות.

חשיבות הטיפול ע"י רופא שיניים מומחה היא כאשר נדרשים טיפולים מורכבים כגון:
 • הסרת גידולים מחלל הפה
 • ביצוע עקירות של שיניים בעייתיות כגון ניבים הדורשים עקירות כירורגיות
 • שיחזור שינים וביצוע כתרים
 • תיקון שברי לסת (למשל אחרי תאונת דרכים)
 • תיקון מומים מולדים בחלל הפה
 • ביצוע טיפול שיניים או ניקויי שיניים לבעלי חיים מבוגרים – היתרון בביצוע טיפול שיניים בכלבים או חתולים מבוגרים בבית החולים הוטרינרי בכפר הירוק הוא שבמהלך כל הטיפול בעל החיים מנוטר ע"י מכשור מתקדם, וחשוב יותר, ע"י רופא וטרינר נוסף, המשמש כרופא מרדים (לא ניתן לבצע טיפול שיניים בכלבים וחתולים ללא הרדמה מלאה, ביצוע הטיפול בטשטוש, דווקא מעלה את הסיכון לסיבוכים).
כיצד ניתן לדעת כי בעל החיים צריך טיפול ע"י רופא שיניים ?
לצערנו, רבים עדיין לא מבינים כי מחלות חלל הפה בכלבים וחתולים הן כואבות ומגיעים לטיפול רק בשלבים מאוחרים יחסית. מסיבה זו חשוב שתוכלו לאתר בעצמכם מתי בעל החיים זקוק לטיפול שיניים. הסימנים החשובים הם:
 • ריח רע מחלל הפה של הכלב או החתול – במקרים רבים הסיבה היא הצטברות אבן שן ומחלת חניכיים (במקרים פחות נפוצים מדובר במחלת כליה או סיבוכים של מחלה אחרת ולכן חשוב לבצע בדיקות דם מלאות לפני טיפולי שיניים, בעיקר בכלבים או חתולים מבוגרים)
 • כאב במגע עם הפה – בד"כ הכלב או החתול "יגרד" את חלל הפה בזמן האוכל, כאינדיקציה לכאב
 • הצטברות אבן שן רבה בחלל הפה או שיניים מתנדנדות – זה סימן למחלה מתקדמת בחלל הפה
 • דימום מחלל הפה – זוהי דוגמא בד"כ למצב מתקדם של מחלת חניכיים או עדות לטראומה ופגיעה בחלל הפה
 • קושי באכילה או בתפיסה של מזון
כעת, לאחר שקראתם מאמר זה, אתם כבר יודעים כי קיים רופא שיניים לכלבים וחתולים ואתם מבינים את יתרונות הטיפול ע"י מומחה. אם הנכם מעוניינים לדעת יותר ניתן להקיש על הקישור: רפואת שיניים לבעלי חיים או להתקשר לבית החולים לקבוע תור לבדיקה או טיפול ע"י ד"ר ברעם (לטלפון 03-6495050).
אנו מזכירים לכם, כי את מרבית הטיפולים ניתן לבצע במרפאות הפרטיות וניתן תמיד לדבר עם הוטרינר הקבוע שלכם לברר האם יש צורך ברופא שניים מומחה עבור הטיפול בחיית המחמד שלכם. 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים