להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        עיוורון בשל רעל עכברים 
בחודש דצמבר 2011 הכלבה צ'לסי ננשכה קשות כאשר טיילה לבדה בשדות הקיבוץ בו היא גרה. אמיר, הבעלים של צ'לסי, הבהיל אותה מייד אל הווטרינר. במרפאתו של  הוטרינר הפצעים נשטפו, חוטאו ולאחר מכן הם נתפרו. בנוסף טופלה צ'לסי באנטיביוטיקה.
אמיר שם לב כי למרות שהפצעים וחתכי הנשיכה טופלו, צ'לסי המשיכה לדמם באופן חמור ולכן החליט להביאה אל בית החולים הוטרינרי שלנו.
    
בבדיקה שנעשתה לכלבה בהגעתה אל בית החולים היה ברור כי צ'לסי מאוד חלשה עם ריריות חיוורות ובקושי מסוגלת לעמוד או ללכת. בבדיקות דם נמצא כי היא איבדה יותר מחצי מכמות הדם שלה!
כאשר ביצענו בדיקות נוספות מצאנו את הסיבה לדימומים הבלתי פוסקים. צ'לסי, חסרת המזל, נפגעה מהרעלת רעל עכברים הפוגע בקרישת הדם ולכן נגרמו לה דימומים שלא פסקו בעקבות הנשיכות. 
   
צ'לסי טופלה מיידית במנת דם בשל איבוד הדם החמור ממנו סבלה ובנוסף טופלה במנת פלאסמה אשר סיפקה לה את החלבונים הדרושים לקרישת הדם. בנוסף טופלה צ'לסי בויטמין K שהוא הנוגדן לרעל עכברים. 
   


 
ביומה האשפוז השני שלה נראה כי צ'לסי מתאוששת לאיטה והיא אפילו חזרה לאכול. לצערנו בשלב זה גילינו כי שצ'לסי איבדה את ראייתה בשל ההרעלה, אשר גרמה ככל הנראה גם לדימום מוחי, זאת בנוסף לדימום מפצעי הנשיכה (אפשרות אחרת הייתה דימום לרשתית בשתי העיניים. אפשרות זו הייתה פחות סבירה לאחר שבוצעה בדיקת עיניים מקיפה).
   

 
בשלב זה התייעצנו עם דר' איתי סרוגו, הנוירולוג של בית החולים הווטרינרי. דעתו הייתה כי הפרוגנוזה לא טובה והסיכוי שהכלבה תחזור לראות קטן. אבל אמיר, הבעלים של צ'לסי לא וויתר והמשיך לטפל בה למרות העיוורון. 
   


 
השבועות הראשונים היו קשים לצ'לסי ואמיר. צ'לסי התקשתה מאוד להסתגל לעובדה שאינה רואה ונראתה חסרת מנוחה כל העת. עם הזמן מצבה השתפר באיטיות. עם חלוף השבועות מיום ההרעלה, נראה שהיא כבר אינה נתקעת בחפצים ומסתדרת טוב יותר. לאט לאט, התחלנו להבין כי ראייתה של צ'לסי החלה לחזור אליה.
   

 
כשלושה חודשים אחרי ההרעלה והטיפול בבית החולים, צ'לסי חזרה לראות!
היא חזרה לעצמה לחלוטין, רצה, קופצת ורודפת אחרי כדורים וכולנו שמחים ביותר עבורה ועבור אמיר אשר לא איבד את התקווה והמשיך לטפל בכלבה.
  הכלבה צ'לסי שטופלה בשל הרעלת רעל עכברים
   
  חזרה אל מקרים וטרינרים מעניינים
   
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים