להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        הרעלת חומר נגד פרעושים
 
ג'ינה החתולה הובאה לבית החולים הוטרינרי כשהיא סובלת מרעידות רבות בכל הגוף. שירה, שהביאה את ג'ינה, דיווחה גם שג'ינה פירכסה במהלך הלילה הקודם.
בתשאול מהיר שנעשה התברר כי ביום הקודם הושם על ג'ינה תכשיר נגד פרעושים אשר מיועד לכלבים. חומר זה הכיל "פירתרינים" אשר משמש כקוטל חרקים אך הינו רעיל ביותר לחתולים!
 
     


 
בסרטון (הלא קל לצפיה) ניתן לראות את מצבה של החתולה ואת רעידות השרירים כפי שנראו בהגעתה לפני תחילת הטיפול.    
 
בשלב המיידי ג'ינה קיבלה חומרי הרגעה חזקים ונשטפה היטב בסבון בניסיון להסיר כל שארית מן החומר שאולי נשאר על העור. במקביל התחלנו בטיפול בנוזלים לווריד ומתן מרפי שרירים בכדי לעצור את התכווצויות השרירים. 
 


 
מתן הנוזלים לוריד במקרים אלו חשוב בשל מספר סיבות: לשמירה על לחץ הדם, לעזרה בפינוי הרעלן מן הגוף וכמו כן למניעת התייבשות כל עוד החיה אינה אוכלת ואינה שותה בשל ההרעלה. במקרה של ג'ינה, בשל הרמה הקשה של ההרעלה נאלצנו להגיע למינון המקסימלי של חומרי מרפי השרירים עד שהגענו למצב בו רעידות השרירים נשלטו. בנוסף היא קיבלה חומרי הרגעה בכדי לאפשר לה לנוח ולישון בצורה נוחה. 
       

 
בשל חומרי ההרגעה הרבים ומרפי השרירים שקיבלה, ג'ינה הייתה רדומה מאוד ביום הראשון לאשפוז, בהמשך, עם הפחתת המינון של התרופות שקיבלה היא החלה להתעורר ורמת הרעידות הלכה ופחתה. ביום השני לאשפוזה היא ניזקקה למתן מרפי השרירים רק מעט פעמים יחסית ונראתה חיונית וחזקה יותר. 
ביום השלישי לאישפוזה נראו "טיקים" בודדים בלבד, בעיקר של האוזניים (ממצא נפוץ בהרעלה זו) והיא כבר חזרה לאכול. באותו הערב היא שוחררה לביתה להמשך החלמה תוך הוראות של ניטור צמוד של מצבה בימים הקרובים. הבעלים הונחו לתת בבית מינון נמוך של התרופה להרפיית השרירים במידה ו"הטיקים" נמשכים.
 
      
ממקרה זה חשוב ללמוד כי אסור לטפל בחתולים בחומרים דוחי קרציות או פרעושים אשר מיועדים לכלבים.
במקרה זה ג'ינה טופלה בטעות בחומר שאינו מיועד לחתולים אך נתקלנו בעבר במקרים בהם בעלי חיות מחמד ניסו לחסוך כסף, ושמו אמפולה על הכלב ו"רק קצת" ממנה על החתול. גם הכמות הקטנה הספיקה בכדי להרעיל את החתול.
זיכרו לבדוק היטב מהו החומר איתו אתם מטפלים בחיות המחמד שלכם, לעיתים ניסיון לחסוך כסף עלול לעלות בחיי החתול!
 
 
למידע מפורט יותר על ההרעלה: הרעלת פירתרינים בחתולים  
     
  חזרה אל מקרים וטרינרים מעניינים  
     
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים