להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        שאלות נפוצות

האם יש צורך בקביעת תור לבדיקה על ידי וטרינר תורן ?
אנו מעמידים לרשותכם וטרינר תורן 24 שעות ביממה. אין צורך לקבוע תור מראש אך אנו מעדיפים לקבל עדכון טלפוני מראש על המקרים המגיעים כך שנוכל להיות ערוכים בצורה אופטימאלית לכל מקרה.

קבלת המקרים נעשית לפי קביעת הרופא במקום ולפי דרגת מצב החירום.
עליכם להבין שלעיתים תיאלצו להמתין מעט במידה ומגיע אל בית החולים בעל חיים במצב קשה שעל הוטרינר לייצב את מצבו לפני שיוכל לטפל בבעלי חיים אחרים.
בית חולים לחיות מחמד
   
מדוע בכלל צריך מרכז חירום וטרינרי דוגמת בית החולים הוטרינרי בכפר הירוק?
  מרכז חירום וטרינרי מטפל במקרים אשר מרפאה פרטית אינה מצוידת דיה או אינה ערוכה לטפל בהם או במקרים בהם הטיפול דורש ניטור והשגחה מסביב לשעון, דבר שאינו אפשרי במרבית המרפאות הפרטיות. בנוסף, בית חולים וטרינרי מחזיק תרופות ייחודיות ומוצרי דם אשר בד"כ אינם זמינים במרפאה וטרינרית פרטית (כגון מנות דם או נסיוב נגד הכשת נחש). בבית החולים קיימת מעבדת דם המאפשרת קבלת תוצאות מיידיות ומתן טיפול מתאים לבעל החיים. כמו כן בית החולים הוטרינרי מצויד בציוד ניטור שאינו קיים ברוב המרפאות כגון ניטור מתמיד של קצב לב (א.ק.ג), לחץ דם, ריוויון חמצן בדם ועוד. בבית החולים נמצא לרשותכם וטרינר תורן 24 שעות ביממה אשר נותן מענה ראשוני למצבי חירום בכל שעות היממה. 
   
מה אני יכול לעשות במקרה חירום וטרינרי ?
  במרבית מקרי החירום לא ניתן לבצע טיפול מלא בשטח. מומלץ לנסות לעצור דימומים גלויים (ע"י הפעלת לחץ עם תחבושת או פיסת בד) ולנסות למנוע מבעל החיים לגרום לעצמו עוד נזק (ע"י ריצה / נשיכת האזור הכואב וכו'). יש לנסות להרגיע את בעל החיים וליצור קשר מידי עם וטרינר תורן לקבלת הוראות טיפול או הבאת החיה למרפאה.
במקרי תאונת דרכים או נפילה מגובה רב יש להרים בזהירות את בעל החיים ולמנוע ממנו תנועה ככל האפשר. באם ניתן, יש להכניס את בעל החיים לתוך כלוב נשיאה או קופסה קשיחה ולהביאו במהירות לטיפול וטרינרי.
אין לנסות לטפל בבית במשחות או בכדורים ללא הוראה של  וטרינר. חלק מן התרופות הביתיות רעילות ומסוכנות ביותר לכלבים וחתולים!
מידע נוסף ניתן למצוא ב:
עזרה ראשונה לבעלי חיים.
 
כלבי ננשך ע"י כלב אחר, האם עליו להיבדק ע"י וטרינר תורן גם אם אני לא רואה פגיעה רצינית?
  כן. במקרים רבים של נשיכות בכלבים וחתולים ניתן לראות רק את החור בעור ולא את הפגיעות הפנימיות. הוטרינר יבדוק האם הנשיכה חדרה לאברי חלל הבטן או בית החזה, יעריך את הנזק שנגרם לשרירים ולעצמות ויתווה טיפול מתאים. במקרי נשיכה רבים קיימות פגיעות פנימיות באברי חלל הבטן הדורשות ניתוח ובלעדיו עלול מצבו של בעל החיים להידרדר בצורה קשה.
 
החתול שלי נראה חלש ונושם בפה פתוח, האם ניתן לחכות עד הבוקר ולהגיע לוטרינר הפרטי?
  לא! כל חתול אשר נמצא בקשיי נשימה (אשר יכולים להתבטא בנשימה בפה פתוח) הינו במצב מסכן חיים. נשימה בפה פתוח בחתולים יכולה להיגרם ממספר מצבים כגון בעיית לב (גם בחתולים צעירים), דלקת ריאות, אסטמה או פגיעה בבית החזה. בכל מצב של קשיי נשימה אצל חתול יש להגיע מייד אל בית חולים וטרינרי על מנת שוטרינר תורן ייתן לו טיפול ראשוני בחמצן ויאבחן את הגורם למצבו.
.
החתול שלי הולך לארגז החול הרבה פעמים, בוכה ובקושי נותן שתן, האם זהו מקרה חירום?
  כן, קיים סיכוי כי מדובר בחסימת שתן אשר דורשת טיפול חירום מיידי לפתיחת החסימה ולעיתים אשפוז בבית חולים וטרינרי. במקרי חסימת שתן בחתולים, הרעלים אשר מופרשים מן הדם ע"י הכליה, לא מופרשים ע"י השתן אל מחוץ לגוף והמצב מסכן חיים.
 
האם אני יכול לבצע את כלל הטיפולים לחיית המחמד שלי בבית החולים הוטרינרי בכפר הירוק?
  צוות בית החולים אינו מבצע טיפולים שגרתיים כגון עיקורים, תילועים או חיסונים. אנו מטפלים אך ורק בבעיה הראשונית והעיקרית המסכנת את חיי בעל החיים שלך. את הטיפולים הרגילים תוכל להמשיך לקבל במרפאה הוטרינרית הקבועה שלך.
 
האם ניתן לבקר את החיות המאושפזות במרכז?
  בוודאי. מרבית החיות שמחות למראה הבעלים והדבר מאפשר לנו להעריך בצורה טובה יותר את מצבן. עם זאת, לעיתים ישנן חיות שעזיבת הבעלים לאחר הביקור גורמת להם סטרס ודיכאון. במקרים אלו ניתן לשקול את נושא הביקורים מול הצוות הרפואי בבית החולים. ניתן כמובן להתקשר בכל שעה ולקבל עדכון על מצב בעל החיים המאושפז.
 
  לנוהלי האשפוז המלאים לחץ כאן

לשליחת שאלות נוספות או ליצירת קשר לחץ כאן.
 
   
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים