להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        הרעלת רעל עכברים


 
צ'יקיטה היא פינצ'רית כבת ארבע אשר הופנתה לבית החולים מהוטרינר הפרטי כשהיא במצב של שוק, עם ריריות חיוורות ביותר כשהיא אינה מסוגלת לעמוד או ללכת ואינה מגיבה לסביבה.
    
בבדיקה גופנית נשמעו גם קולות נשימה אב-נורמאליים ותגובת אישונים איטית לאור. בבדיקת דם נראתה אנמיה קשה ובבדיקות קרישה נראו ערכי קרישה מאורכים מאוד דבר המחשיד להרעלה בנוגדי קרישה אשר בד"כ מצויים ברעל עכברים. בצילומי בית חזה נראו מעט נוזלים בחלל בית החזה
(ככל הנראה דם) ונראתה אטימות לא נורמאלית בחלק משדה הריאה אשר נבעה ככל הנראה בשל דימום לתוך ריאותיה של צ'יקיטה.
    
הטיפול המיידי שקיבלה צ'יקיטה כלל נוזלים בכדי להעלות את לחץ הדם הנמוך ולהוציאה ממצב השוק, מנת דם מלא בשל הדם הרב שאיבדה, חמצן, ובנוסף צ'יקיטה טופלה גם בויטמין K (החשוב לקרישת הדם והינו הטיפול הישיר להרעלת רעל עכברים מאחר והרעל מונע את ייצורו ובכך פוגע בקרישת הדם).
   

 
שעתיים אחרי ההגעה נדם ליבה של צ'יקיטה.
מאחר וכל העת היא הייתה בהשגחה צמודה החלה מייד החייאה. לאחר מספר דקות של עיסוי לב ואדרנלין החל ליבה של צ'יקיטה לפעום שוב. עם זאת צ'יקיטה לא נשמה בכוחות עצמה ונזקקה להנשמה עד שגופה התאושש מעט. 

כארבע שעות לאחר דום הלב של צ'יקיטה היא התאוששה במידה מספקת בכדי שנוכל להוציא את צינור החמצן מקנה הנשימה שלה ותוך כשתים עשרה שעות נוספות עמדה כבר צ'קיטה על רגליה וכשכשה בזנבה.
   
 
למרות השיפור המדהים במצבה, צ'יקיטה לא יצאה מכלל סכנה ובמעקבי בדיקות דם נראה שמדד הכדוריות האדומות שלה המשיך לרדת (ככל הנראה מהמשך דימום) ולכן קיבלה מנת דם נוספת. 
לאחר יום נוסף החלה צ'יקיטה לצאת לטיולים בכוחות עצמה ואף הסכימה לאכול בעידוד. בשלב זה הוחלט שהיא חזקה מספיק, ותוך פחות מיומיים אחרי שלמעשה מתה על שולחן הטיפולים, חזרה צ'יקיטה לביתה שמחה ומכשכשת בזנבה.
   
למידע נוסף על הרעלת רעל עכברים לחצו על הקישור - הרעלת רעל עכברים בכלבים
   
  חזרה אל מקרים וטרינרים מעניינים

 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים