להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


        גוף זר בקיבה


 
בל, גורת פקינז בת כחצי שנה הופנתה אל בית החולים הוטרינרי  ע"י הרופאה הפרטית לבדיקות דם והמשך אבחון לאחר שבמשך כשבוע נראו הקאות רבות ללא כל תגובה לטיפול תרופתי. 
  לדברי הבעלים הכלבה ערנית, שמחה, נותנת צרכים באופן נורמאלי ומלבד ההקאות לא קיים ממצא חריג. בבדיקה גופנית שבוצעה נעשה מישוש בטני מקיף ולא הודגם כל כאב בטני ולא הורגש גוף זר או חסימה במערכת העיכול. בדיקות דם שבוצעו לבל הצביעו על התייבשות קלה (ככל הנראה בשל ההקאות) אך לא קירבו אותנו לאבחנה לסיבה להקאות.
   
בשלב זה הוחלט על ביצוע צילומי רנטגן לבטנה של בל ובאופן מיידי התעלומה נפתרה. בצילומים ניתן לראות כדור מתכת גדול שנבלע ע"י בל ונשאר תקועה בקיבתה בלא יכולת לעבור להמשך מערכת העיכול ולצאת. 
  כלבה שבלעה כדור - צילום רנטגן
   
מאחר ובל לא הראתה כל כאב בטני והכדור ישב בנקודה בקיבה אשר לא ניתנת למישוש ידני זהו אחד המקרים בהם גם וטרינרים מנוסים לא יוכלו לגלות את הגורם להקאות ללא צילום.
  ככל הנראה הכדור ישב בתוך הקיבה וגרם לחסימה חלקית בלבד כך שחלק מן המזון שאכלה עבר למערכת העיכול ורק כאשר הכדור נע בתוך הקיבה וחסם לחלוטין את היציאה ממנה, החלה בל להקיא.
   
בתחקור נוסף של הבעלים הם נזכרו שאכן נפלו על רצפת הבית מספר כדורי מתכת ובל שיחקה איתם והרימה אחדים מהם בפיה; כפי הנראה היא גם החליטה לבלוע את אחד מהם.
לבקשת הוטרינרית המפנה שוחררה בל לביצוע ניתוח להוצאת הכדור מן הקיבה במרפאתה.
   
  חזרה אל מקרים וטרינרים מעניינים
   







 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים